Asistent Manager

24 mai 2018

Despre noi

Furnir estetic, cherestea şi lemn profilat sau lemn pentru terase ori termotratat: cu unitatea de producţie modernă din România, grupul JAF stabileşte noi puncte de referinţă în privinţa calităţii şi deschide noi căi în sfera serviciilor pentru clienţi.

Responsabilități:

  • Oferirea de asistență administrativă și sarcini de secretariat zilnice, conform procedurilor interne;
  • Primirea vizitatorilor și anunțarea persoanelor de contact despre sosiri;
  • Traducerea juridică și tehnică a documentelor în limba dorită (română, engleză sau germană);
  • Organizarea de aranjamente de călătorie și programarea întâlnirilor pe baza itinerariilor tuturor partenerilor (cerințe de vize, cerințe de asigurare aferente, vouchere complete etc.)
  • Apelarea și dirijarea apelurilor telefonice către departamentul competent;
  • Gestionarea corespondenței și a documentelor companiei (mail, fax, e-mail), crearea și întreținerea fișierelor și a bazelor de date;
  • Direcționarea vizitatorilor, intocmirea actele necesare vizitei, oferirea informatiile solicitate
  • Organizarea rezervărilor pentru conferințe și săli de întâlnire;
  • Asigurarea protocolului pentru întâlniri, conform cerințelor zilnice;
  • Obținerea și gestionarea comenzilor (echipamente de birou, materiale de birou etc.);
  • Asigurarea de suport fiecărui departament.

Cerințe:

Când oamenii intră în compania noastră, vrem ca ei să găsească o față prietenoasă, zâmbitoare și o mână de ajutor.

Candidatul ideal are:

  • abilități excelente de comunicare și multitasking
  • atitudine pozitivă și o etică profesională puternică.
  • abilități de comunicare verbală și scrisă
  • prezentare profesională personală
  • spirit de organizare și planificare
  • atenție la detalii
  • inițiativă
  • toleranta la stres

Educație și experiență:

  • Studii liceale
  • Experiență pe un post similar de minim 1 an
  • Cunoașterea procedurilor administrative și procedurale
  • Competențe lingvistice la nivel avansat – germană sau engleză
  • Cunoștințe de operare pe calculator: Pachetul MS Office: MS Excel (tabele pivot), MS Word, MS Outlook

Ce îți oferim:

Posibilitatea de a lucra în cadrul companiei membră a grupului JAF.

Oferim un mediu de lucru prietenos, cu posibilitatea de a învăța lucruri noi și de a-ți dezvolta cunoștințele și abilitățile profesionale.

Așteptăm CV-ul tău:

J.F.Furnir SRL
Sos. Cristianului 46
RO-500053 Brasov

T: +40/(0)268 406 700
F: +40/(0)268 406 745

hr@jffurnir.com