IT Application Support / Software Engineer

24 octombrie 2017

Despre noi

Furnir estetic, cherestea şi lemn profilat sau lemn pentru terase ori termotratat: cu unitatea de producţie modernă din România, grupul JAF stabileşte noi puncte de referinţă în privinţa calităţii şi deschide noi căi în sfera serviciilor pentru clienţi

Așteptăm cu nerăbdare să primim un nou membru în departamentul nostru IT din Brașov.

Responsabilități:

  • Asigurarea suportului pentru aplicațiile IT
  • Efectuarea de mentenanță corectivă și preventivă pentru a optimiza fluxul de operare al utilizatorului
  • Participarea la implementarea sistemului prin efectuarea de teste de sistem, controlul execuției furnizorilor locali și colaborarea cu instruirea utilizatorilor
  • Configurarea și customizarea aplicațiilor software pentru a îndeplini cerințele business-ului.
  • Testarea software-ului
  • Managemenetul change request-urilor
  • Elaborarea de noi rapoarte

Cerințe:

  • Competențe MS SQL Server:
    • Administrare (instalare, depanare, planuri de întreținere, replicări, etc)
    • Experiență de lucru cu serviciile WEB și baze de date (SQL Server)
  • Experiență în raportare (Excel, BI – Jet Reports, NAV Reports)
  • Cunoștințe avansate de operare a MS Office
  • Experiență în orice sistem Microsoft ERP constituie un avantaj
  • Înțelegerea proceselor de producție constituie un avantaj
  • Experiență în raportarea BI constituie un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză
  • Minim 2 ani de experiență în domeniu
  • Absolvent de facultate
  • Abilități analitice foarte bune, orientarea spre rezultate, rezolvarea problemelor și nevoilor clienților
  • Atenție la detalii și abilitatea de a gestiona seturi mari de date

Ce îți oferim:

Posibilitatea de a lucra în cadrul companiei membră a grupului JAF.

Oferim un mediu de lucru prietenos, cu posibilitatea de a învăța lucruri noi și de a-ți dezvolta cunoștințele și abilitățile profesionale.

Așteptăm CV-ul tau:

J.F.Furnir SRL
Sos. Cristianului 46
RO-500053 Brasov

T: +40/(0)268 406 700
F: +40/(0)268 406 745

hr@jffurnir.com