IT Application Support / Software Engineer

24 octombrie 2017

Despre noi

Fabrica de producție furnir estetic, cherestea şi lemn profilat, lemn pentru terase ori termotratat: cu unitatea de producţie modernă din România, grupul JAF stabileşte noi puncte de referinţă în privinţa calităţii şi deschide noi căi în sfera serviciilor pentru clienţi.

"RESPECTUL ESTE LUMEA NOASTRĂ"
"CALITATEA ESTE LUMEA NOASTRĂ"
"BUCURIA ESTE LUMEA NOASTRĂ"
"CREȘTEREA ESTE LUMEA NOASTRĂ"
"NATURA ESTE LUMEA NOASTRĂ "

Am stabilit standarde de înaltă calitate pentru produsele noastre și, de asemenea, pentru serviciul nostru de relații cu clienții. Încă de la început, compania noastră tradițională s-a bazat pe valori stabile și expertiza pură a lemnului. Pe scurt, caracteristicile companiei noastre sunt reflectate în produsele noastre și acestea sunt valori cum ar fi: fiabilitatea, conștiințe de calitate și un amestec optim de tradiție și inovare.

Căutăm un nou coleg pentru postul de IT Application Support / Software Engineer

Așteptăm cu nerăbdare să primim un nou membru în departamentul nostru IT din Brașov.

Responsabilități:

  • Asigurarea suportului pentru aplicațiile IT
  • Efectuarea de mentenanță corectivă și preventivă pentru a optimiza fluxul de operare al utilizatorului
  • Participarea la implementarea sistemului prin efectuarea de teste de sistem, controlul execuției furnizorilor locali și colaborarea cu instruirea utilizatorilor
  • Configurarea și customizarea aplicațiilor software pentru a îndeplini cerințele business-ului.
  • Testarea software-ului
  • Managemenetul change request-urilor
  • Elaborarea de rapoarte cu privire la activitatea companiei , inclusiv raportări contabile
  • Elaborarea/ configurarea de noi rapoarte după cerința utilizatorilor
  • Instruirea utilizatorilor in ceea ce priveste folosirea aplicației Navision
  • Analizarea cerințelor, instalarea și configurarea aplicației ERP
  • Participarea la identificarea și analiza fluxurilor care vor fi configurate în aplicație
  • Implicarea în testarea fluxurilor configurate în aplicație

Cerințe:

Experiență și calificări căutate:

  • Absolvent de facultate in domeniul IT
  • Cunoștințe în domeniul IT (operare, sisteme de operare tip desktop, sisteme de operare tip server, e-mail)
  • Minim 2 ani de experiență în domeniul software
  • Competențe MS SQL Server: Administrare (instalare, depanare, planuri de întreținere, replicări, etc)
  • Cunoștințe avansate de operare a MS Office
  • Experiență de lucru cu serviciile WEB și baze de date (SQL Server)
  • Experiență în raportare (Excel, BI – Jet Reports, NAV Reports)
  • Experiență în orice sistem Microsoft ERP / NAV constituie un avantaj
  • Experiență în raportări financiar contabile

Aptitudini și cunoștințe:

  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat scris/ vorbit
  • Înțelegerea proceselor de producție constituie un avantaj
  • Abilități analitice foarte bune, orientarea spre rezultate, rezolvarea problemelor și nevoilor clienților
  • Atenție la detalii și abilitatea de a gestiona seturi mari de date
  • Atitudine pozitivă, calmă și orientată către identificarea soluțiilor

Ce îți oferim:

Posibilitatea de a lucra în cadrul companiei membră a grupului JAF.

Oferim un mediu de lucru prietenos, cu posibilitatea de a învăța lucruri noi și de a-ți dezvolta cunoștințele și abilitățile profesionale.

Așteptăm CV-ul tau:

J.F.Furnir SRL
Sos. Cristianului 46
RO-500053 Brasov

T: +40/(0)268 406 700
F: +40/(0)268 406 745

hr@jaf-veneers.com